facebooktwitter-bird-logo-shape-in-a-squareYoutubegoogleinstagram

İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

 

            Firmamız hesabına yatırılan villa/apart/daire bedelinin ön ödeme miktarı (EFT ile, veya Havale ile, veya Kredi Kartı ile “tek çekim veya taksitli”, veya Peşin Olarak, veya Mail Order vb. gibi) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/aparta/daireye giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/aparta/daireye giriş anında, tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.


            Müşteri, konaklamaya gelmeden önce rezervasyonunu iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini info@ovillam.com  ‘a yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan hiçbir bildirim kabul edilmez.

            İptal durumlarında ovillam.com konaklama ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için konaklama anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

 

- Giriş tarihine 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde konaklama bedelinin tamamı ödenmiş ise; konaklama bedelinin %30 (yüzde otuz)u GERİ ÖDENMEZ. Geri kalan %70 (yüzde yetmiş) i bildireceğiniz hesap numarasına iade edilir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %30’u (yüzde otuz) villa / apart / daire sahibine ön ödeme olarak yapıldığından dolayı firmamız kiraya söz konusu yeri tekrar kiralama kabiliyetini yitirmiş olacaktır.

 

- Giriş tarihine 30 günden az  kaldığı durumlarda yapılan iptallerde veya belirtilen villa / apart / daire de hiç konaklama olmaz ise ödemiş olduğunuz toplam konaklama ücreti müşteriye iade edilmez. Konaklama ücretinin tamamı ödenmemiş ise kanuni yollardan tahsil yoluna gidilir.

 

- Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan, Firmamıza Türkiye Cumhuriyeti Devleti, banka, finans kurumu veya aracı kurumlar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi ilave ödemeler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

 

- Herhangi bir nedenle, villa / apart / daire rezervasyonunun ovillam.com tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa / apart / daire varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve “mücbir sebepler” maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

 

           Ayrıca bazı villalarımıza / apartlarımıza / dairelerimize özel (villa / apart / daire internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu villalarımıza / apartlarımıza / dairelerimize özel (villa / apart / daire internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar / apartlar / daireler için) toplam villa / apart / daireler kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.

 

          Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, ovillam.com, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya / aparta / daireye başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.   Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, talep yazısının info@ovillam.com adresine veya firmamıza ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

 

           Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villa / apart / daire’nin iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villa / daire / apartın kullanılmamasından ovillam.com sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villa / apart / dairenin kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, ovillam.com’un bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

 

           Ovillam.com ‘un müşteriye sunduğu ürün ve/veya hizmetler Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/g hükmü gereğince; ''Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler''; niteliğinde olduğundan cayma hakkı kapsamında bulunmamaktadır. Müşteri, bu hususu en başından bildiğini ve cayma hakkı talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

 

×Müşteri Temsilcileri