facebooktwitter-bird-logo-shape-in-a-squareYoutubegoogleinstagram

 

TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme; taşınmaz mülkü kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile taşınmaz mülkü kiraya veren (bundan böyle “ovillam.com” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için taşınmaz mülkün kiralanması amacı ile yapılmıştır. “ovillam.com” internet sayfasında ilan edilen “villalarımızdan / dairelerimizden / apartlarımız”dan herhangi birine internet sayfamız üzerinden, telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “ovillam.com”a rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin taşınmaz mülkü terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito kira bedelini iade etmeme, ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME

Taşınmaz mülklerde web sitemiz, SMS, telefon, veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. ovillam.com, kiralamak istediğiniz mülkte kiralayacağınız tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işleminizi yapar. ovillam.com ön kiralama yapıldıktan sonra taşınmaz mülk için toplam ödenecek ücretin %35’ini kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde taşınmaz mülk adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca tarafınıza bildirilecektir. Kapora 1 (bir) iş günü içinde havale, EFT, mail order ve site üzerinden kredi kartı ile ödeme yapılabilecektir. Kaporanın teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği ve ödemiş olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. Kaporanın yatırılmaması durumunda ovillam.com, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Taşınmaz mülkün kira bedelinin geriye kalan ücreti sözleşme yapıldıktan ve mülkün kontrolleri yapılıp, müşteriye tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. ovillam.com müşteriye kiralanan mülkün eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın 500 TL - 1000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito taşınmaz mülkün tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların kiralanan mülke giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

Giriş / Çıkış İşlemleri

Rezervasyon başlangıç günü taşınmaz mülke giris saati, en erken 16.00;  en geç 20.00’dir. Müşteri; belirtilen saatler dışında giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda bir gün sonra sabah ovillam.com'un mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda kiraladığı mülke giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden ovillam.com kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. ovillam.com bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda mülkten ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00 da müşterinin mülkü hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten ve tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda ovillam.com'a 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Kontrolü yapılamadan müşterinin kiraladığı mülkten çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, bankacılık ve finans kurumlarına ait her türlü masraf hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile kiraladığı mülkü erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

KAPASİTE

Taşınmaz mülklerimizde web sitemizde belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. (Çocuklar ve bebekler de dahildir.) Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, ovillam.com'a yazılı olarak başvurulacak ve taşınmaz mülkün kapasite durumuna göre ovillam.com'un uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. ovillam.com, müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Taşınmaz mülke giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda ovillam.com, misafirlerin kiraladıkları taşınmaz mülkü terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir.Taşınmaz mülkün kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

 

BAKIM ve EKSTRA GİDERLER

Günlük, haftalık, aylık taşınmaz mülk kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu / çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu / çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir. ovillam.com bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesi konusunda mülk sahibi ile iletişime geçer. Tüm taşınmaz mülklerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin mülkün bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda mülke girmesine müsaade etmelidir. Aksi, ovillam.com tarafından web sitesinde taşınmaz mülklere ait detay bilgilerde belirtilmediği sürece elektrik, su, tüpgaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir.

 

EVCİL HAYVAN / SİGARA

Aksi belirtilmedikçe kiralık mülklerde evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir ve tamamının kapalı alanlarında sigara içilmesi yasaktır.

 

FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kapora, banka hesaplarımıza havale, EFT, mail order, kredi kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

 

REZERVASYON, ÖDEME, İPTAL ŞARTLARI, İADE KOŞULLARI

Rezervasyonun yapılması ile eft, havale, kredi kartı, mail order vb. şekilde işletmemize ödenen kiralama bedelinin ön ödeme miktarı, yapılan iptallerde hiçbir şekilde GERİ ÖDENMEZ. Bu ödemenin tamamı mülk sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. İptal durumunda, hem anlaşmalı olduğumuz mülk sahibi hem de işletmemiz aynı taşınmaz mülkü tekrar kiralama kabiliyetini kaybedeceği için anlaşmalarımız gereği bu karar alınmıştır. Eğer kaldıysa; geriye kalan miktarı, taşınmaz mülke girişte peşin olarak tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.

 

Diğer koşullar:

1) Rezervasyon için gönderilen kaporanın iadesi yoktur.

2) Müşterinin kiralama bedelinin tamamını önceden ödemiş olması durumunda, ödeme yaptığı andan itibaren ziyaretine 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %30 (yüzde otuz)u geri ödemeyecektir.  Geri kalan %70 (yüzde yetmiş)i 15 iş günü içerisinde bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Bankacılık ve transfer masrafları da bu paranın içerisinden karşılanacaktır.

3)Rezervasyon iptali kiralanan mülke giriş tarihinden 15 gün veya daha az bir zaman önce gerçekleşir; giriş yapılmazsa, hiç konaklama olmasa dahi ödenmiş olan toplam kiralama bedeli müşteriye iade edilmez.

4)Müşterinin, kalan ödemeyi önceden belirlenen tarihte yapmaması halinde, ovillam.com söz konusu rezervasyonu iptal etme, oranı ve tutarı ne olursa olsun daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödememe ve bahsi geçen mülke başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Rezervasyon iptalleri, yazılı talebinizin (elektronik posta veya iadeli taahhütlü mektup ile) ovillam.com'a ulaştığı andan itibaren geçerlidir. Telefon yolu ile yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur.

5)Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkacak olan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bankalar vb finans kurumları tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti gibi maliyetler müşteriye iade edilecek tutardan karşılanır.

6)Müşterinin konaklayacağı yere yerleştikten sonra, sözleşmenin süresi dolmadan mücbir sebeplerle dahi olsa kiralama süresinin tamamını doldurmadan çıkış yapması gerekirse ovillam.com'a ödediğiniz hiçbir bedel geri ödenmez.

7)Rezervasyonunuz herhangi bir sebeple ovillam.com tarafından iptal edilirse bu durum en kısa sürede müşteriye bildirilecektir. Rezervasyonun iptal sebebi ovillam.com ve / veya mülk sahibi kaynaklı ve mücbir sebepler dışında ise, ovillam.com portföyünden uygun seçenek bulunamaması durumunda alınan para müşteriye iade edilir.    

 

8)Bölgemiz kırsal alan ve sıcak iklime sahip olduğu için haşere ve çeşitli zararlılar olabilmektedir. Müşterinin ziyaretinizden önce taşınmaz mülklerimiz ilaçlanmakta olup, olumsuz bir olayla karşılaşılması müşteriye ücretini iade hakkı doğurmaz.

 

Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere kiralamaya sözkonusu mülklerin iş bu sözleşme taraflarının açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olup, sözleşmeye sözkonusu mülklerin kullanılmamasından ovillam.com sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü mülklerin kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, ovillam.com'ın bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

 

HASAR DEPOZİTOSU

Her mülkün özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen ön sözleşme belgesinde yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen mülkün demirbaşlarında hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte ayrılmak istemesi veya zorunlu sebeplerle çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Kiralanan mülkte oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

 

YÜZME HAVUZLARI

Kiralık mülklerimizin yüzme havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, kiralamayı yapan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından dolayı ovillam.com kesinlikle sorumlu tutulamaz. Kiralamayı yapacak olan müşteri, taşınmaz mülkü kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden bilgi alabilirler.

 

ISITMALI YÜZME HAVUZLARI

Kiralamaya sunulan her taşınmaz mülkün yüzme havuzlarında ısıtma sistemi yoktur. Isıtma sistemi var ise bu durum mülkün detay sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir. Bazıları ücretli bazıları ücretsizdir. Bu da mülklerin detay sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir. Isıtmalı yüzme havuzlarının su dereceleri 26 santigrat ile 29 santigrat arasında değişiklik göstermektedir. Kaplıca veya ılıca gibi kaynak suyu olmayıp bu tip yerlerdeki gibi kaynar su veya çok sıcak su gibi kesinlikle değildir. Müşteri kiralamayı yaparken ve ısıtmayı ücretli olarak isterken bu durumu göz önünde bulundurmalıdır. Suyun sıcaklığı ile ilgili

ısıtma için ödemiş olduğu parayı geri talep eden müşteriye para iadesi yapılmaz. Villayı bu şekilde (havuz ısıtmalı) kiralayan müşteri bu gibi durumlardan dolayı havuzu kullanamamasından ovillam.com sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Ayrıca havuz ısıtmaları elektrik ile yapıldığından dolayı, elektrik idaresinden kaynaklanan elektrik kesintisi sebebiyle havuzun soğumasından ovillam.com sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

 

SORUMLULUKLARIMIZ

OVİLLAM; kiralık taşınmaz mülkün belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Kiralık mülke girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından ovillam.com'a derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. ovillam.com bu talebi mülk sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. ovillam.com sorunun giderilmesinden sorumlu değildir; giderilmesine yardımcı olur. ovillam.com, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. ovillam.com, mülk sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle mülkte oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. kiralık mülkte olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan ovillam.com sorumlu tutulamaz. Müşterinin kiralık mülke ulaşmasında, geri dönüşlerinde, konaklaması sırasında üçüncü şahıslardan / firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri gibi herhangi bir servisten dogğacak sorunlardan ovillam.com kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, kiraladığı mülkten ayrıldıktan sonra, kaldığı süre içerisinde ovillam.com'a bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

 

FATURA – VERGİ

ovillam.com web sayfasında yayımlanan hiç bir villa, ya da hiç bir apart, hiçbir daire ovillam.com’a ait değildir. Her mülkün sahipleri farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir. ovillam.com, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, taşınmaz mülklerini müşteriye kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle ovillam.com, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr mülk sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Geri kalan miktar villa/apart/daire sahibinin sorumluluğundadır. ovillam.com, sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

 

MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI

Müşteriler kiralık mülkü, havuzu, bahçe mobilyalarını, kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Kiralanan mülkte çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve mülkün kabul edilebilir ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda ovillam.com bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

 

Kiralanan mülkte oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler ovillam.com'I haberdar etmekle yükümlüdür. MüŞterilerin konakladıkları süre içinde verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında ovillam.com'a, ilgili kolluk kuvvetlerine, emniyet birimlerine bir şikayet ulaşması durumunda ovillam.com müşteriden rezervasyon süresi dolmadan kiraladığı mülkü boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

ovillam.com web sitesinde belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, tamamen görünmemezlik garantisini ovillam.com vermez. Görünmemezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, ovillam.com, sorumluluk kabul etmez, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

MÜCBiR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda ovillam.com hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grev, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, ovillam.com'ın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

 

ŞiKAYETLER

Müşteriler kiraladıkları mülklerde kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen ovillam.com’a bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, ovillam.com görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden ovillam.com kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

 

GÜVENLİK ve GİZLİLİK POLİTİKASI

ovillam.com, iş bu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi’nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. ovillam.com hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. ovillam.com kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. ovillam.com, gizli bilginin yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. ovillam.com'ın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “ovillam.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, ovillam.com'ın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. ovillam.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. ovillam.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. ovillam.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

 

DİĞER

1) Kiraladığınız taşınmaz mülke giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, ovillam.com'ın tedbir alamadığı durumlarda ovillam.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2) Kiralık taşınmaza ulaşım esnasında oluşabilecek kaza ve benzeri kısacası her türlü olumsuzluktan ovillam.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3) Bazı mülklerin inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya mülkün içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan ovillam.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4) Müşterinin konaklayacağı mülke ulaşımı kendi sorumluluğundadır. ovillam.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

6) Kiralamayı yapan müşteri, kiralamış olduğu mülkün coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan ovillam.com sorumlu tutulamaz.

7) Kiralanmış olan mülke ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden ovillam.com sorumlu tutulamaz.

8) Müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak ulaşım sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan ovillam.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

9) Kiralık taşınmaz mülk hakkındaki “ovillam.com” detay sayfasında “uzaklık tablosu”nda belirtilen mesafeler, en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen işletmelerde taşınma, kapanma vb gibi durumlarda ovillam.com sorumluluk kabul etmez.

10) Kiralanan mülkte bulunan havuzda, ıslak zeminlerde oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan ovillam.com sorumlu tutulamaz.

11) Villaların tamamında yaklaşık 150 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur, ovillam.com bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

14) Kiralık mülklerin hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiç bir mülkte, kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetler yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır.

15) Kiralık taşınmaz mülklerde veya yolda, GSM operatörü sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan ovillam.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

16) Kredi kartı, mail order, EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size “onay maili” ve “ön sözleşme” gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini ovillam.com'a yapsanız bile size “onay maili” ve “ön sözleşme” gelmediği taktirde taşınmaz mülkü kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan ovillam.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

17) Kiralık taşınmaz mülkte oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan; yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, elektrik şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, su şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden ovillam.com sorumlu tutulamaz.

18) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz görseller birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan ovillam.com sorumlu tutulamaz.

19) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından, koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan, koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan ovillam.com sorumlu tutulamaz.

20) Müşteriyi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı ovillam.com sorumlu tutulamaz.

21) Kiralık her mülkün özellikleri web sayfamızda detaylı olarak belirtilmiştir. Mülk özelliklerine dikkat etmeden kiralama yapan müşteri karşılaşacağı sıkıntıdan dolayı ovillam.com sorumluluk kabul etmez.

22) Kiralık mülkün içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik hayvan toplanmasından müşteri birebir sorumludur, bu durumdan ovillam.com sorumlu tutulamaz.

23) Kiralık mülkün yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden, kimyasal alerjiden, ovillam.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

24) Kiralık mülklerin çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilmektedir, kiralanan mülkün bahçesinde veya komşu mülklerin bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan ovillam.com kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

25) Cenaze, ölüm, savaş, sağlık problemi, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda tüm kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir.

 

Müşteri, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup, bu ve vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde ovillam.com sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir.

İHTİLAFLAR

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Antalya Mahkemeleri yetkilidir.

 

İlgili Sayfalar
Kiralama Sözleşmesi

Kiralama Sözleşmesi

Devamı
×Müşteri Temsilcileri