facebooktwitter-bird-logo-shape-in-a-squareYoutubegoogleinstagram
Villada Benden Başka Kimse Olacak mı?

Villalarımız, siz misafirlerimize özeldir ve villalarımızda sizden başka kimse bulunamaz. Kendinizi, size ait yazlığınızda veya evinizde gibi hissedeceğiniz bir ortam sunulmaktadır.

Villa Kiralama Süreci Nasıl İşliyor?

Kiralayacağı villa için müşterimiz, ilk önce bir rezervasyon talebi oluşturur. Tarihlerin uygun olup olmadığı kontrol edildikten sonra, villa sahibinden rezervasyon için onay alınır. Ardından, villayı kiralayacak olan müşterimiz, kiralama bedelinin %30'unu ön ödeme olarak gerçekleştirir ve rezervasyon onaylanır. Kalan ödeme, villaya girişten hemen önce nakit olarak ödenir.

Villanın Temizlik Ve Bakımları Nasıl Yapılıyor?

Villalarımız, her giriş ve çıkışta temizlenmektedir. 10 gün ve üzeri konaklamalarda, müşterilerimiz istedikleri takdirde, bir ara temizlik yapılabilir. Havuz ve bahçe bakımları ise her sabah, erken saatlerde havuz ve bahçe sorumlusu tarafından yapılmaktadır.

Korunaklı Villa Ne Demek?

Korunaklı villa, etrafı (havuz, veranda, bahçe) görünmeyecek şekilde tasarlanmış, gizlilik içerisinde ve istenmeyen bakışlara maruz kalmadan, size güvenli bir tatil konforu sunan villalarımızdır.

Konaklama Sırasında Bir Problem Yaşanırsa Ne Yapmalıyım?

Villalarımızda, konaklamanız sırasında bir problem yaşamamanız için her şey düşünülmüştür. Fakat, eğer böyle bir durum yaşanırsa, hemen bize ulaşabilirsiniz.

Kiralık Villaların Kişi Sayısına Göre Fiyat Değişiyor Mu?

Fiyatlarımız kişi sayısına göre değişmemektedir. Fiyatlar, sezonlara göre belirlenmiştir ve sezonlara göre değişiklik gösterir.

Villa Kiralarken Nasıl Ödeme Yapabilirim?

Villa kiralarken ödemenizi kredi kartı veya havale yoluyla yapabilirsiniz.

Kiralık Villalarda Minimum Konaklama Süresi Ne Kadar?

Villalarımızda minimum konaklama süresi genel olarak 5 gecedir. Fakat bazı villalarımızda minimum konaklama süresi 7 gece ya da 5 gece altında olabilir. Bu değişiklikler villa sahiplerimizin istekleri baz alınarak belirlenmektedir. Bu sürelerin altında konaklamalar, genel olarak villa sahiplerimiz tarafından tercih edilmemektedir.

Villa Kiralarken Ödenen Konaklama Bedeline Neler Dahil?

Konaklama bedeline elektrik, su, tüpgaz, havuz ve bahçe bakımı ve villaya girişteki temizlik ücreti dahildir.

Villaya Giriş-Çıkış Saatleri Nedir? Geç Kalırsak Ne Oluyor?

Villalarımızın Gİriş Saati: 16.00-20.00, Çıkış Saati:10.00'dur. Bu saatlerin tercih edilme sebebi ise, bu saatler arasında temizlik yapılmasıdır. Saatlerimizde esneklik gösterilmez. Saat 20.00'den sonra giriş yapacak olan müşterilerimiz için ofisimizde çalışan elamanımız mesaiye kalacaktır. Bu nedenle, müşterilerimizden ekstra 100 TL geç giriş ücreti talep edilir.

Kiraladığımız Villada Maksimum Kaç Kişi Konaklayabiliriz?

Villalarımızda belirtilen kapasite sayısı kadar kişi konaklayabilir. Yani, 4 kişilik bir villada 6 ya da 7 kişi konaklayamaz. Fakat bazı villalarda, salondaki koltukta yatmak koşuluyla, ektra 1 kişi kabul edilebilir.

Yemek Hizmetiniz Var Mı?

Villalarımızda yemek hizmetimiz bulunmamaktadır. Ancak mutfaklarımızda yemek yapabilmeniz için tüm araç ve gereçler bulunmaktadır. Müsterilerimiz, villaya girişten önce çevre marketlerden ihtiyaçları olan tüm malzemeleri tedarik edebilirler.

Kiralayacağımız Villanın Markete/ Restorana/ Denize Mesafesi Nedir?

Her villanın konumundan dolayı mesafeleri değişiklik göstermektedir. Her villamız için kendi sayfalarında bulunan Mesafe Cetveli bulunmaktadır. Bu cetvel sayesinde konaklayacağınız villanın markete, restorana, merkeze, denize, vs. uzaklığını öğrenebilirsiniz.

Villalara Ulaşım Nasıl Yapılmaktadır?

Villamızda konaklayacağınız tarihte, Kalkan Akbel bölgesinde bulunan ofisimize gelip, rezervasyon işlemlerinin geri kalan kısmı (kimlik bildirimi, kalan ücret tahsiları) halledilir, Sonrasında bizim eşliğimizle, villanıza ulaşmış olacaksınız.

Villa Ücretine Neler Dahil Değil?

 • Yemek hizmeti
 • Ekstra temizlik
 • Ulaşım

Villalarda bulununa Havuz Isıtma Sistemi Ücreti Fiyata Dahil Midir?

Isıtmalı havuzu olan villalarımızın açıklama kısımlarında not olarak havuz ücreti yazmıyorsa, ısıtma ücreti fiyata dahildir. Fakat açıklama kısmında ekstra ısıtma ücreti talep ediliyorsa, havuz ısıtması için ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir.

Villaya Gelirken Yanımızda Hangi Eşyaları Getirmeliyiz?

Villaya gelirken kişisel veya kişisel sayılabilecek eşyalarınızı yanınızda getirmeniz yeterli olacaktır.

Villa Standartlarımız Nelerdir?

Tüm villalarımız müstakil, özel havuzlu ve tamamen bağımsızdır. Villalarımızın içinde sizin için gerekli olan tüm eşyalar, araç ve gereçler mevcuttur. Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, sitemizin villa açıklama kısımlarını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Villa Kiralamada Etbis Nedir ve Ne işe yarar?

Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulmuş e-Ticaret (elektronik ticaret) bilgi ve sorgulama sistemidir. ETBİS'in amacı internetten alışveriş yapan tüketicileri korumak, e-Ticaret firmalarının bilgilerini kayıt altına alarak internette kayıt dışılığın önüne geçmek ve daha güvenli bir alışveriş ortamı sağlamaktır.

Kiralık Villa Rezervasyonumu Nasıl Görebilirim?

Sitemizin Menü kısmındaki Rezervasyonlarım'dan kaydınızı görebilirsiniz.

Ovillam.com Güvenilir Bir Villa Kiralama Sitesi midir?

Ovillam.com , Antalya İl Ticaret Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş , Türk Patent Kurumu tarafından tescillenmiş taşınmaz ticareti ve günlük konaklama hizmetleri alanında faaliyet gösteren , kurulduğu günden bu yana  koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile tatil severlere ''Düş Ötesi Tatilin Adresi'' olduğunu ispatlamıştır.

Güvenle seyehat planınızı yapabilmeniz için aşağıda belirtilmiş resmi referansları ve anasayfada bulunan barkodlu belgeleri inceleyebilirsiniz.

Firma Bilgisi: Ovillam

Sabit Tel No: (0242) 844 11 21  

Adres:İslamlar Mah. Akbel Sok. No:477/7 Kaş Antalya

V.D.: Kaş  V.No:9590532241  İnternet Vergi Dairesi üzerinden vergi kimlik numarasını doğrulayabilirsiniz.

Firmamız Kaş Esnaf ve Sanatkarlar Odasına Kayıtlıdır. 

Oda Sicil No: 265672   Esnaf odası telefon(0242) 836 32 22 

Antalya İl Ticaret Müdürlüğü Taşınmaz Ticareti Yetki No: 0702044 

Ticaret Bakanlığı Elektronik ticaret bilgi platformu kaydımız mevcuttur.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mevzuatı gereği zorunlu olan Mesleki Yeterlilik kaydımız mevcuttur.

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından ovillam.com markası tescil edilmiştir.

Villa Kiralamada Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Site Güvenirliliği: Kiralama yapmadan önce, kiralama yapacağınız sitenin güvenilir bir site olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Kapasite: Villa tercihinizi, konaklamak istediğiniz kişi sayısına veya kapasitesine göre seçmelisiniz.
 • Villa Fotoğrafları: Beklentinize uygun ya da villaya ulaştığınızda hayal kırıklığına uğramamak için, villa fotoğraflarını incelemenizi öneririz.
 • Konum: Villanın hangi konumda olduğu, nereye ne kadar mesafede olduğu önemlidir.Her villanın kendi sayfasından, villanın konumunu, mesafe uzaklıklarını inceleyebilirsiniz.
 • Villanın Havuzu:Villanın havuzunun korunaklı- korunaksız, özel-ortak olup olmadığı bilgileri, kiralama yapmadan önce dikkat etmeniz gereken hususlardandır.
 • Villa Fiyatları: Villa kiralamadan önce villa fiyatları, villanın konumuna, özeliklerine, kapasitesine göre detaylı olarak incelenebilir. Sizin bütçenize, tercih ettiğiniz özelliklere en uygun alternatif villalar ovillam.com tarafından size sunulur.

Kiralık Villalara Evcil Hayvan Kabul Ediliyor Mu?

Genel olarak villa sahiplerimiz evcil hayvan kabul etmeyi tercih etmemesine rağmen, bazı evcil hayvan dostu villalarımız bulunmaktadır.

Kiralık Villada Bulunan Havuzun Suyu Değiştiriliyor Mu?

Havuz suyu sürekli olarak değiştirilmiyor. Fakat villaların havuz sorumluları tarafından günlük havuz bakımı (klorlama, tuz değişimi, vs.) yapılmaktadır. Bu sayede herhangi bir sağlık veya hijyen konusunda problemle karşılaşılmaz.

Taşınmaz Ticaret Yetki Belgesi Nedir?

Tapu kütüğüne kayıtlı olsun ya da olmasın taşınmaz alım satımı, pazarlanması ve kiralanmasına aracılık faaliyetleri ile kanunda belirtilmiş diğer faaliyetleri Taşınmaz ticareti kapsamında iştigal edilebilmesi için işletme ve sözleşmeli işletmeler adına düzenlenen belgeye Taşınmaz Ticaret Yetki Belgesidenir.

İş bu belgeye sahip firmalar ve belgelerin geçerlilik durumu https://ttbs.gtb.gov.tr/ (Taşınmaz ticareti bilgi sistemi ) üzerinden belge no ile sorgulanabilir.

Taşınmaz Ticaret Yetki Belgesi No : 0702044

 

Yetki belgesi başvuruları 05/08/2018 tarihinden bu yana Taşınmaz Ticareti Bilgi Sistemi (TTBS) üzerinden yapılmakta ve bu belge taşınmaz ticareti yapılan işletmenin bulunduğu yerdeki ticaret il müdürlüğü tarafından yine TTBS üzerinden verilmektedir.

İşletmelere yetki belgesi verilebilmesi için; meslek odasına kayıtlı olunması, gelir veya kurumlar vergisi mükellefiyetinin bulunması, on sekiz yaşın doldurulmuş olması, lise mezunu olunması, iflas veya konkordato ilan edilmemiş olması, belirli suçlardan hüküm giyilmemiş olması ve mesleki yeterlilik belgesine sahip olunması gerekmektedir.

Kiralık Villalarda Covid-19 Önlemleri Alınıyor mu?

Koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle yasakların devam etmesi durumunda veya herhangi bir sağlık problemi durumunda, misafirlerimizin yapmış olduğu rezervasyonlar ileri bir tarihe ertelenecek veya ödemiş olduğu ön ödemeler kesintisiz iade edilecektir.

Ovillamolarak, korona virüs salgınının ortaya çıktığı ilk günden bu yana, siz misafirlerimizin sağlığı için tüm önlemleri alıyoruz.

Villalarda her müşteri girişinden önce yapılan dezenfekte işlemini her zamankinden daha dikkatli bir şekilde yapmaktayız. 

Salgın tedbirlerine ve kurallarına uygun hareket ediyoruz.

Villa günlük havuz temizliği ve klorlaması yapıyoruz.

Villa havlu, yastık ve çarşaf temizliğini her zamankinden daha özenli bir şekilde yapıyoruz.

 

Villada Konaklamak İçin Aile Şartı Bulunmaktada Mıdır?

Sadece aileler konaklayabilir gibi bir şart bulunmamaktadır.

Kiralık Villalarda Bebek Yatağı ve Mama Sandalyesi Bulunur mu?

Bazı  villalarımızda bebek yatağı ve mama sandalyesi bulunmaktadır. Önceden bildirdiğiniz takdirde, sizin için tüm ayarlamaları yapmaya çalışacağız.

Kiralık Villalarda Kiralama Şartları Nedir?

 1. Kiracı, teslim aldığı villayı kendini evi gibi kullanacağını, villaya herhangi bir zarar vermeyeceğini temin eder.
 2. Kiracı, teslim aldığı villaya herhangi bir zarar verirse, zayi olan eşyanın ücretini ödemekle yükümlüdür.
 3. Kiracı kiralamış olduğu villayı tatil amacı dışında kullanamaz, üçüncü şahsa kısmen veya tamamen kiralayamaz. Sadece villada konaklayacak kişiler listesinde isimleri, bahsi gecen kişiler villada bulunabilir. Belirtilen kişiler haricindekilerin villada kalmasına veya konaklamasına müsaade edilmez. Bu şartlara uymadığı taktirde villayı tahliye edeceğini kabul ve taahhüt eder. Bu taktirde yatırmış olduğu ücretlerin tamamını geriye alamaz, villayı teslim aldığında bu şartları kabul etmiştir.
 4.  Kiralanan villa tatil amaçlı bir villa olduğu ve çevresinde de aynı şekilde tatil villaları bulunduğu için, çevresindeki villaları rahatsız etmeyeceğini, gürültülü davranışlarda bulunmayacağını, yüksek sesli müzik yapmayacağını, çevresindeki kişi ve kişilerin huzurunu bozacak davranışlarda bulunmayacağını, ayrıca kanunen yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb gibi maddeleri bulundurmayacağını, kanunen aranan kişileri/kaçakları villada barındırmayacağını, kısacası villayı illegal hiçbir faaliyet için kullanmayacağını kabul ve taahhüt etmiştir.
 5. Kiracı, kendi isteği doğrultusunda veya kendisinden kaynaklanan bir sebepten dolayı yada Ovillam acentası ve mülk sahibinin kontrolü dışında gelişen bir sebepten dolayı villadan erken çıkarsa, Toplam Kiralama Tutarının tamamını ödemekle yükümlüdür, hiçbir şekilde kısmen veya tamamen geriye ödeme iadesi talep edemez.
 6.  Kiracı, kiraladığı süre içinde kiralanan konutta kendi kusurundan dolayı meydana gelecek muhtemel kazalardan, zararlardan ve kendisine eşlik eden diğer bireylerden de sorumludur. Kiracı kiraladığı villayı kendi evi gibi kullanacağını ve bize, teslim aldığı gibi bırakacağını kabul eder.
 7.  Villalarımızdan herhangi birine rezervasyon yaptıran müşteriler bu sözleşmede belirtilen "Kiralama Şartları"nın tamamını kabul etmiş sayılırlar.

 

Villada sinek, böcek vb. hayvanlarla karşılaştıysam, paramın iadesini alıp çıkış yapabilir miyim?

Villalarımız doğa içerisinde bulunduğundan, böyle durumlarla karşılaşılabilir. Fakat biz siz misafirlerimiz için gerekli tüm önlemleri almaktayız. Karşılaşırsanız ve de ayrılmak isterseniz de ayrılabilirsiniz. Fakat böyle durumlarda, paranızın geri iadesi yapılmamaktadır.

Kiralık Villalarda Ev Sahibi Bizi Evden Çıkarabilir Mi?

Çevredeki insanları rahatsız edecek şekilde gürültü yapıldığı takdirde, ev sahipleri sizi uyaracaktır. Uyarıldığınız halde bu rahatsız edici gürültü devam ediyorsa, ev sahibinin sizi evden çıkarmaya hakkı vardır.

Kiralık Villadaki Havuzun Temizliği İçin Görevlinin Gelmesini İstemiyorum

Havuz temizliği sizin ve sizden sonra gelicek müşterilerimizin sağlığı için yapılması zorunludur. Bu temizlik de sadece havuz görevlisi tarafından yapılabilir.

Kalkan Bölgesinde Kiralık Villa Tatili Yapacağımız Bölge Güvenli Mi?

Kalkan bölgesi, her yıl binlerce tatil severin tatil yaptığı, mutlu bir şekilde ayrıldığı, güvenli bir tatil bölgesidir. Villalarımızda, kendi evinizdeymiş gibi, güvende hissederek tatilinizi geçireceksiniz.  

Kiralık Villalarda bulunan Havuz Bize Göre Derinse Suyunu Azaltma İmkanı Var Mı?

Havuzun suyunu azaltma gibi bir durum yapılamaz. Havuzun suyunu azaltmak için teknik sistemi de durdurmak gerekir ve bu da havuz suyundaki bakterilere yol açmaya neden olur. Havuz derinliği sizin için önemli bir nokta ise, villa seçimi yaparken, ovillam.com sitemizdeki her villanın kendi sayfasında mevcut olan havuz derinliklerine göre villa tercihinizi yapabilirsiniz.

Kalkan'daki Kiralık Villalarda Arabaya İhtiyaç Oluyor Mu?

Bölgemizde toplu taşıma hizmetleri maalesef yoktur. Bu yüzden mutlaka arabaya ihtiyacınız olacaktır. Bölge etrafındaki görülecek bir çok yere, markete, plaja vs. araba ile gidebilirsiniz.

Villa Kiralama Yaparken Konaklayacak Herkesin Kimlik Bilgisine İhtiyaç Var Mı?

Villada konaklayacak herkesin kimlik bilgisine ihtiyaç vardır. Bu kimlik bilgilerinin bölge güvenlik birimlerine (jandarma, polis) bildirilmesi zorunludur.

Villa Kiralama İşleminde Rezervasyon Talep Formunu Doldurduğumda, Rezervasyonum Kesinleşmiş Mi Oluyor?

Hayır, talep formunu doldurmanız rezervasyonunuzu kesinleştirmez. Rezervasyonunuzun kesinleşmiş olması için %30'luk ön ödeme miktarını ödemeniz gerekmektedir. Ödemeniz gerçekleştikten sonra, size bizim tarafımızdan rezervasyon onay belgesi gönderilir ve rezervasyonunuz gerçekleşmiş olur.

18 Yaşından Küçükler Villa Kiralama Yapabilir mi?

18 yaşından küçük birisi villa kiralama yapamaz. Rezervasyon yapabilmesi için, yanında 18 yaşından büyük en az bir kişi bulunması gerekir.

×Müşteri Temsilcileri