facebooktwitter-bird-logo-shape-in-a-squareYoutubegoogleinstagram
Rafting Nedir? Nerede Yapılır?Rafting Nedir? Nerede Yapılır?

Rafting, nehirleri kayıkla geçmeyi amaçlayan bir açık hava etkinliğidir. Bu etkinlik, su seviyesinin yüksek olduğu zamanlar ve nehirlerin düzgün akışlı olduğu yerlerde yapılır. Fakat, nehirlerin düzgün akışlı olmayan ve yüksek düzeyde akışta olan bölümlerinde daha eğlenceli hale gelir. Rafting, genellikle ekip halinde yapılır ve her ekip genellikle bir profesyonel rehber tarafından yönlendirilir. Bu etkinlik, nehirlerin çeşitli bölgelerinde yapılabilir ve dünya çapında birçok turistik yerde popülerdir.

 

Türkiye'de rafting, özellikle Köprülü Kanyon ve Çoruh Nehirleri gibi nehirlerde yapılır. Ayrıca, Fethiye, Antalya, Rize ve Artvin gibi bölgelerde de rafting etkinlikleri düzenlenir. Bu etkinlik, nehirlerin düzgün akışlı olmayan ve yüksek düzeyde akışta olan bölümlerinde daha eğlenceli hale gelir ve bu nedenle, Türkiye'de rafting yapılacak en iyi yerlerden bazıları, nehirlerin dağlık bölgelerinde bulunur. Rafting, Türkiye'de turizm sektörünün önemli bir parçasıdır ve yıl boyunca birçok turist tarafından tercih edilir.

 

Bu rafting noktarından birisi de dünyaca ünlü Saklıkent Kanyonu’dur. Saklıkent Kanyonu, Antalya’nın Kaş ilçesinde yer alan bir mağara ve kanyon sistemidir. Bu yer, su etkisiyle oluşmuştur ve suyun yüksek hızda akışı nedeniyle, rafting gibi su etkinliklerinin yapıldığı bir yerdir. Saklıkent Kanyonu, Türkiye'nin en uzun mağara ve kanyon sistemlerinden biri olup, aynı zamanda turistlerin uğrak noktası olan oldukça popüler noktalardan birisidir. Fethiye ve Kaş arasında bir sınır görevi gören bu yer, rafting yapmak isteyen turistler için oldukça idealdir. Ayrıca, Saklıkent Kanyonu, mağara ve kanyon sistemlerinin güzel doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler için de oldukça ilginç bir yerdir.

×Müşteri Temsilcileri